

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 91 Ω |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2460
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04012
Ext.Price$0.04012
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04012 | $0.04012 |
| 10 | $0.02006 | $0.20060 |
| 50 | $0.01798 | $0.89900 |
| 100 | $0.01611 | $1.61100 |
| 500 | $0.01444 | $7.22000 |
| 1000 | $0.01294 | $12.94000 |
| 3000 | $0.01160 | $34.80000 |
| 5000 | $0.01040 | $52.00000 |
| 10000 | $0.00931 | $93.10000 |
