

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 mΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 1500 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12268
Ext.Price$0.12268
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12268 | $0.12268 |
| 10 | $0.06134 | $0.61340 |
| 50 | $0.05557 | $2.77850 |
| 100 | $0.05034 | $5.03400 |
| 500 | $0.04502 | $22.51000 |
| 1000 | $0.04026 | $40.26000 |
| 3000 | $0.03486 | $104.58000 |
| 5000 | $0.03018 | $150.90000 |
