

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 390 mΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06912
Ext.Price$0.06912
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06912 | $0.06912 |
| 10 | $0.03456 | $0.34560 |
| 50 | $0.03096 | $1.54800 |
| 100 | $0.02774 | $2.77400 |
| 500 | $0.02444 | $12.22000 |
| 1000 | $0.02153 | $21.53000 |
| 3000 | $0.01866 | $55.98000 |
| 5000 | $0.01617 | $80.85000 |
