

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 mΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07028
Ext.Price$0.07028
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07028 | $0.07028 |
| 10 | $0.03514 | $0.35140 |
| 50 | $0.03150 | $1.57500 |
| 100 | $0.02823 | $2.82300 |
| 500 | $0.02482 | $12.41000 |
| 1000 | $0.02183 | $21.83000 |
| 3000 | $0.01901 | $57.03000 |
| 5000 | $0.01656 | $82.80000 |
