

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 160 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06374
Ext.Price$0.06374
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06374 | $0.06374 |
| 10 | $0.03187 | $0.31870 |
| 50 | $0.02834 | $1.41700 |
| 100 | $0.02520 | $2.52000 |
| 500 | $0.02241 | $11.20500 |
| 1000 | $0.01993 | $19.93000 |
| 3000 | $0.01772 | $53.16000 |
| 5000 | $0.01576 | $78.80000 |
| 10000 | $0.01401 | $140.10000 |
