

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 180 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1217
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10042
Ext.Price$0.10042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10042 | $0.10042 |
| 10 | $0.05021 | $0.50210 |
| 50 | $0.04528 | $2.26400 |
| 100 | $0.04084 | $4.08400 |
| 500 | $0.03626 | $18.13000 |
| 1000 | $0.03220 | $32.20000 |
| 3000 | $0.03004 | $90.12000 |
| 5000 | $0.02803 | $140.15000 |
