

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1483
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05932
Ext.Price$0.05932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05932 | $0.05932 |
| 10 | $0.02966 | $0.29660 |
| 50 | $0.02662 | $1.33100 |
| 100 | $0.02389 | $2.38900 |
| 500 | $0.02144 | $10.72000 |
| 1000 | $0.01924 | $19.24000 |
| 3000 | $0.01727 | $51.81000 |
| 5000 | $0.01550 | $77.50000 |
| 10000 | $0.01392 | $139.20000 |
