

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07958
Ext.Price$0.07958
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07958 | $0.07958 |
| 10 | $0.07068 | $0.70680 |
| 50 | $0.06278 | $3.13900 |
| 100 | $0.05524 | $5.52400 |
| 500 | $0.04860 | $24.30000 |
| 1000 | $0.04392 | $43.92000 |
| 3000 | $0.03969 | $119.07000 |
