

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.15 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07700
Ext.Price$0.07700
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07700 | $0.07700 |
| 10 | $0.03850 | $0.38500 |
| 50 | $0.03473 | $1.73650 |
| 100 | $0.03133 | $3.13300 |
| 500 | $0.02778 | $13.89000 |
| 1000 | $0.02464 | $24.64000 |
| 3000 | $0.02300 | $69.00000 |
| 5000 | $0.02146 | $107.30000 |
