

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 240 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05012
Ext.Price$0.05012
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05012 | $0.05012 |
| 10 | $0.02506 | $0.25060 |
| 50 | $0.02249 | $1.12450 |
| 100 | $0.02019 | $2.01900 |
| 500 | $0.01812 | $9.06000 |
| 1000 | $0.01626 | $16.26000 |
| 3000 | $0.01459 | $43.77000 |
| 5000 | $0.01310 | $65.50000 |
| 10000 | $0.01176 | $117.60000 |
