

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.7 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06624
Ext.Price$0.06624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06624 | $0.06624 |
| 10 | $0.03312 | $0.33120 |
| 50 | $0.02992 | $1.49600 |
| 100 | $0.02703 | $2.70300 |
| 500 | $0.02442 | $12.21000 |
| 1000 | $0.02206 | $22.06000 |
| 3000 | $0.01993 | $59.79000 |
| 5000 | $0.01801 | $90.05000 |
| 10000 | $0.01627 | $162.70000 |
