

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 330 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1335
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05492
Ext.Price$0.05492
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05492 | $0.05492 |
| 10 | $0.02746 | $0.27460 |
| 50 | $0.02441 | $1.22050 |
| 100 | $0.02170 | $2.17000 |
| 500 | $0.01929 | $9.64500 |
| 1000 | $0.01715 | $17.15000 |
| 3000 | $0.01525 | $45.75000 |
| 5000 | $0.01356 | $67.80000 |
| 10000 | $0.01205 | $120.50000 |
