

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 470 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05780
Ext.Price$0.05780
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05780 | $0.05780 |
| 10 | $0.02890 | $0.28900 |
| 50 | $0.02590 | $1.29500 |
| 100 | $0.02321 | $2.32100 |
| 500 | $0.02080 | $10.40000 |
| 1000 | $0.01864 | $18.64000 |
| 3000 | $0.01671 | $50.13000 |
| 5000 | $0.01498 | $74.90000 |
| 10000 | $0.01343 | $134.30000 |
