

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.11 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 779
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06086
Ext.Price$0.06086
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06086 | $0.06086 |
| 10 | $0.03043 | $0.30430 |
| 50 | $0.02727 | $1.36350 |
| 100 | $0.02443 | $2.44300 |
| 500 | $0.02189 | $10.94500 |
| 1000 | $0.01961 | $19.61000 |
| 3000 | $0.01757 | $52.71000 |
| 5000 | $0.01574 | $78.70000 |
| 10000 | $0.01411 | $141.10000 |
