

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.2 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 290
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08294
Ext.Price$0.08294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08294 | $0.08294 |
| 10 | $0.04147 | $0.41470 |
| 50 | $0.03731 | $1.86550 |
| 100 | $0.03356 | $3.35600 |
| 500 | $0.02975 | $14.87500 |
| 1000 | $0.02638 | $26.38000 |
| 3000 | $0.02216 | $66.48000 |
| 5000 | $0.01862 | $93.10000 |
