

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 909 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4011
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07872
Ext.Price$0.07872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07872 | $0.07872 |
| 10 | $0.03936 | $0.39360 |
| 50 | $0.03539 | $1.76950 |
| 100 | $0.03182 | $3.18200 |
| 500 | $0.02817 | $14.08500 |
| 1000 | $0.02493 | $24.93000 |
| 3000 | $0.02091 | $62.73000 |
| 5000 | $0.01754 | $87.70000 |
