

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1005 |
| Case Code (Metric) | 2512 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1755
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11424
Ext.Price$0.11424
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11424 | $0.11424 |
| 10 | $0.05712 | $0.57120 |
| 50 | $0.05109 | $2.55450 |
| 100 | $0.04569 | $4.56900 |
| 500 | $0.04011 | $20.05500 |
| 1000 | $0.03521 | $35.21000 |
| 3000 | $0.03260 | $97.80000 |
| 5000 | $0.03018 | $150.90000 |
