

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 24 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 1200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1712
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11212
Ext.Price$0.11212
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11212 | $0.11212 |
| 10 | $0.05606 | $0.56060 |
| 50 | $0.05055 | $2.52750 |
| 100 | $0.04559 | $4.55900 |
| 500 | $0.04045 | $20.22500 |
| 1000 | $0.03589 | $35.89000 |
| 3000 | $0.03030 | $90.90000 |
| 5000 | $0.02558 | $127.90000 |
