

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 900 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1619
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10810
Ext.Price$0.10810
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10810 | $0.10810 |
| 10 | $0.05405 | $0.54050 |
| 50 | $0.04873 | $2.43650 |
| 100 | $0.04394 | $4.39400 |
| 500 | $0.03895 | $19.47500 |
| 1000 | $0.03453 | $34.53000 |
| 3000 | $0.02909 | $87.27000 |
| 5000 | $0.02450 | $122.50000 |
