

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 50 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 500 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1922
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10868
Ext.Price$0.10868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10868 | $0.10868 |
| 10 | $0.05434 | $0.54340 |
| 50 | $0.04876 | $2.43800 |
| 100 | $0.04375 | $4.37500 |
| 500 | $0.03860 | $19.30000 |
| 1000 | $0.03405 | $34.05000 |
| 3000 | $0.03148 | $94.44000 |
| 5000 | $0.02911 | $145.55000 |
