

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 240 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07316
Ext.Price$0.07316
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07316 | $0.07316 |
| 10 | $0.03658 | $0.36580 |
| 50 | $0.03238 | $1.61900 |
| 100 | $0.02866 | $2.86600 |
| 500 | $0.02537 | $12.68500 |
| 1000 | $0.02246 | $22.46000 |
| 3000 | $0.01988 | $59.64000 |
| 5000 | $0.01760 | $88.00000 |
| 10000 | $0.01558 | $155.80000 |
