

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 70
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.05010 | $0.50100 |
| 50 | $0.04881 | $2.44050 |
| 100 | $0.03257 | $3.25700 |
| 500 | $0.02881 | $14.40500 |
| 1000 | $0.02499 | $24.99000 |
| 3000 | $0.02168 | $65.04000 |
| 5000 | $0.01881 | $94.05000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
