

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 499 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02646
Ext.Price$0.02646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02646 | $0.02646 |
| 10 | $0.01323 | $0.13230 |
| 50 | $0.01018 | $0.50900 |
| 100 | $0.00921 | $0.92100 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00770 | $7.70000 |
| 3000 | $0.00711 | $21.33000 |
| 5000 | $0.00657 | $32.85000 |
| 10000 | $0.00632 | $63.20000 |
| 30000 | $0.00608 | $182.40000 |
| 50000 | $0.00584 | $292.00000 |
