RV1206FR-075K1L
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
RV1206FR-075K1L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 5.1 kΩ 1 % 250 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Resistance5.1 kΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating250 mW