

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 64.9 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 321
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01670
Ext.Price$0.01670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01670 | $0.01670 |
| 10 | $0.00835 | $0.08350 |
| 50 | $0.00771 | $0.38550 |
| 100 | $0.00712 | $0.71200 |
| 500 | $0.00658 | $3.29000 |
| 1000 | $0.00608 | $6.08000 |
| 3000 | $0.00562 | $16.86000 |
| 5000 | $0.00519 | $25.95000 |
| 10000 | $0.00470 | $47.00000 |
