

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 75 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02746
Ext.Price$0.02746
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02746 | $0.02746 |
| 10 | $0.01373 | $0.13730 |
| 50 | $0.01056 | $0.52800 |
| 100 | $0.00955 | $0.95500 |
| 500 | $0.00863 | $4.31500 |
| 1000 | $0.00792 | $7.92000 |
| 3000 | $0.00726 | $21.78000 |
| 5000 | $0.00666 | $33.30000 |
| 10000 | $0.00637 | $63.70000 |
| 30000 | $0.00610 | $183.00000 |
| 50000 | $0.00584 | $292.00000 |
