

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 MΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2341
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22546
Ext.Price$0.22546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22546 | $0.22546 |
| 10 | $0.12264 | $1.22640 |
| 50 | $0.08760 | $4.38000 |
| 100 | $0.07753 | $7.75300 |
| 500 | $0.06158 | $30.79000 |
| 1000 | $0.05694 | $56.94000 |
| 3000 | $0.05033 | $150.99000 |
