

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.6 MΩ |
| Power Rating | 750 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11501
Ext.Price$0.11501
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11501 | $0.11501 |
| 10 | $0.10349 | $1.03490 |
| 50 | $0.09312 | $4.65600 |
| 100 | $0.08345 | $8.34500 |
| 500 | $0.07479 | $37.39500 |
| 1000 | $0.06384 | $63.84000 |
| 3000 | $0.05449 | $163.47000 |
