

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18 mm |
| Width | 6.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 6.5 mm |
| Max Operating Temperature | 350 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 6.8 Ω |
| Power Rating | 7 W |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 350 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 7 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Features | Flame Proof, Safety |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
