
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 5.1 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 500 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10042
Ext.Price$0.10042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10042 | $0.10042 |
| 10 | $0.05021 | $0.50210 |
| 50 | $0.04501 | $2.25050 |
| 100 | $0.04035 | $4.03500 |
| 500 | $0.03511 | $17.55500 |
| 1000 | $0.03123 | $31.23000 |
| 3000 | $0.02979 | $89.37000 |
| 5000 | $0.02842 | $142.10000 |
| 10000 | $0.02685 | $268.50000 |
