
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 200 µΩ |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 542
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50976
Ext.Price$0.50976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50976 | $0.50976 |
| 10 | $0.40541 | $4.05410 |
| 25 | $0.36843 | $9.21075 |
| 50 | $0.33483 | $16.74150 |
| 100 | $0.30429 | $30.42900 |
| 300 | $0.28830 | $86.49000 |
| 500 | $0.27315 | $136.57500 |
| 1000 | $0.25676 | $256.76000 |
