
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 300 µΩ |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 77
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51274
Ext.Price$0.51274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51274 | $0.51274 |
| 10 | $0.40992 | $4.09920 |
| 25 | $0.37417 | $9.35425 |
| 50 | $0.34154 | $17.07700 |
| 100 | $0.31176 | $31.17600 |
| 300 | $0.29599 | $88.79700 |
| 500 | $0.28101 | $140.50500 |
| 1000 | $0.26491 | $264.91000 |
