
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 500 µΩ |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 290
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19920
Ext.Price$0.19920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19920 | $0.19920 |
| 10 | $0.17595 | $1.75950 |
| 50 | $0.15542 | $7.77100 |
| 100 | $0.14031 | $14.03100 |
| 500 | $0.12667 | $63.33500 |
| 1000 | $0.11436 | $114.36000 |
| 3000 | $0.10613 | $318.39000 |
| 5000 | $0.09849 | $492.45000 |
