
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 1 mΩ |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1135
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50054
Ext.Price$0.50054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50054 | $0.50054 |
| 10 | $0.39715 | $3.97150 |
| 25 | $0.36104 | $9.02600 |
| 50 | $0.32821 | $16.41050 |
| 100 | $0.29837 | $29.83700 |
| 300 | $0.28284 | $84.85200 |
| 500 | $0.26811 | $134.05500 |
| 1000 | $0.25288 | $252.88000 |
