
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Resistance | 8 mΩ |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 576
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59933
Ext.Price$0.59933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59933 | $0.59933 |
| 10 | $0.48125 | $4.81250 |
| 25 | $0.44028 | $11.00700 |
| 50 | $0.40280 | $20.14000 |
| 100 | $0.36850 | $36.85000 |
| 300 | $0.35051 | $105.15300 |
| 500 | $0.33339 | $166.69500 |
| 1000 | $0.31506 | $315.06000 |
