TC0350B4751T5H
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
TC0350B4751T5H
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thin Film 4.75 kΩ 0.1 % 166.667 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance4.75 kΩ
Power Rating166.667 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C