TC0525B7500T5E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
TC0525B7500T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thin Film 750 Ω 0.1 % 250 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance750 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C