TC0550D3481T5J
Mfr.Part #:
TC0550D3481T5J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thin Film 3.48 kΩ 0.5 % 250 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.48 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C