TC0610D3162T5K
Mfr.Part #:
TC0610D3162T5K
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 31.6 kΩ 0.5 % 250 mW 10 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance31.6 kΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient10 ppm/°C