TC0650F2493T5E
Mfr.Part #:
TC0650F2493T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thin Film 249 kΩ 1 % 333.333 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance249 kΩ
Power Rating333.333 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C