TD03G3300FT
Mfr.Part #:
TD03G3300FT
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thin Film 330 Ω 1 % 100 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.5 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance330 Ω
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C