

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | South Pole |
| Type | Unipolar Switch |
| Output Current | 50 mA |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Sensing Method | Hall Effect |
| Packaging | Bulk |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 30 mT Trip, 30 mT Release |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.28640 | $2.86400 |
| 25 | $0.27948 | $6.98700 |
| 50 | $0.27273 | $13.63650 |
| 100 | $0.25990 | $25.99000 |
| 300 | $0.24719 | $74.15700 |
| 500 | $0.23510 | $117.55000 |
| 1000 | $0.22570 | $225.70000 |
| 3000 | $0.21249 | $637.47000 |
| 5000 | $0.20006 | $1000.30000 |
