
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Output Current | 400 µA |
| Output Type | I²C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 3.6 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Operating Supply Current | 480 µA |
| Wavelength | 365 nm |
| Min Supply Voltage (DC) | 1.7 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
