YC122-JR-0747RL
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
YC122-JR-0747RL
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 0402(1005 Metric) SMD/SMT 47 Ω 5 % Number of Resistors:2 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Length990.6 µm
Width990.6 µm
TerminationConvex
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0404
Case Code (Metric)1010
Number of Pins4
Resistance47 Ω
Power Rating62.5 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors2
Power Per Element62.5 mW(1/16 W)
Height406.4 µm
Circuit TypeIsolated
Voltage Rating50 V
Depth1 mm
REACH SVHCNo SVHC
Number of Terminals4
Number of Elements2
Terminal Pitch670 µm
Working Voltage50 V
Number of Circuits2
Military StandardNot
Power Dissipation62.5 mW