YC124-JR-07470RL
Mfr.Part #:
YC124-JR-07470RL
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 0402(1005 Metric) SMD/SMT 470 Ω 5 % Number of Resistors:4 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Length2.0066 mm
Width990.6 µm
TerminationConvex
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Voltage Rating (AC)50 V
Number of Pins8
Resistance470 Ω
Power Rating62.5 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors4
Power Per Element62.5 mW(1/16 W)
Height558.8 µm
Circuit TypeIsolated
Voltage Rating50 V
Depth1 mm
REACH SVHCUnknown
Number of Terminals8
Number of Elements4
Terminal Pitch500 µm
Number of Circuits4
Military StandardNot
Power Dissipation63 mW