YC124-JR-078K2L
Mfr.Part #:
YC124-JR-078K2L
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 0402×4 SMD/SMT 8.2 kΩ 5 % Number of Resistors:4 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Length2.0066 mm
Width990.6 µm
TerminationConvex
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Number of Pins8
Resistance8.2 kΩ
Power Rating62.5 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors4
Power Per Element62.5 mW(1/16 W)
Height558.8 µm
Circuit TypeIsolated
Voltage Rating25 V
Depth1 mm
Radiation HardeningNo
REACH SVHCNo SVHC
Number of Terminals8
Number of Elements4
Terminal Pitch500 µm
Working Voltage50 V
Number of Circuits4
Military StandardNot
Power Dissipation62.5 mW