| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | Convex |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |
| Power Per Element | 62.5 mW(1/16 W) |
| Height | 711.2 µm |
| Circuit Type | Isolated |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of Terminals | 8 |
| Number of Elements | 4 |
| Terminal Pitch | 800 µm |
| Working Voltage | 50 V |
| Number of Circuits | 4 |
| Military Standard | Not |
| Power Dissipation | 62.5 mW |
Stock: 4326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02122
Ext.Price$0.02122
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02122 | $0.02122 |
| 10 | $0.01061 | $0.10610 |
| 50 | $0.00816 | $0.40800 |
| 100 | $0.00723 | $0.72300 |
| 500 | $0.00640 | $3.20000 |
| 1000 | $0.00581 | $5.81000 |
| 3000 | $0.00528 | $15.84000 |
| 5000 | $0.00480 | $24.00000 |
| 10000 | $0.00454 | $45.40000 |
| 30000 | $0.00429 | $128.70000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
