YC164-JR-07100KL
Mfr.Part #:
YC164-JR-07100KL
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 0603×4 SMD/SMT 100 kΩ 5 % Number of Resistors:4 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Length3.2 mm
Width1.6002 mm
TerminationConvex
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Voltage Rating (AC)50 V
Number of Pins8
Resistance100 kΩ
Power Rating63 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors4
Power Per Element62.5 mW(1/16 W)
Height711.2 µm
Circuit TypeIsolated
Case/Package1206
MountSMD/SMT
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth1.6 mm
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCUnknown
Number of Terminals8
Number of Elements4
Terminal Pitch800 µm
Working Voltage50 V
Number of Circuits4
Military StandardNot
Power Dissipation62.5 mW