YC164-JR-075K6L
Mfr.Part #:
YC164-JR-075K6L
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 1206(3216 Metric) SMD/SMT 5.6 kΩ 5 % Number of Resistors:4 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance5 %
Length3.2004 mm
Width1.6002 mm
TerminationConvex
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Number of Pins8
Resistance5.6 kΩ
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors4
Power Per Element62.5 mW(1/16 W)
Height711.2 µm
Circuit TypeIsolated
PackagingReel
Depth1.6 mm
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Number of Terminals8
Terminal Pitch800 µm
Number of Circuits4
Military StandardNot
Number of Contacts8
Height - Seated (Max)0.7 mm
Voltage Rating50 V