YC324-JK-0710KL
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
YC324-JK-0710KL
Datasheet:
Description:
Resistor Arrays 5.08mmL×3.20mmW×0.70mmH SMD/SMT 10 kΩ 5 % Number of Resistors:4 Circuit Type:Isolated
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Length5.08 mm
Width3.2004 mm
TerminationConvex
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Number of Pins8
Resistance10 kΩ
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Number of Resistors4
Power Per Element125 mW
Height711.2 µm
Circuit TypeIsolated
PackagingReel
Voltage Rating200 V
Depth3.2 mm
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Number of Terminals8
Terminal Pitch1.27 mm